Απορρίφθηκαν οι φάκελοι ΟΦΗ, ΠΙΕΡΙΚΟΥ, Εθνικού!

Συντονιστής: GATE 5

<<

pate

Δημοσ.: 1263

Εγγραφη: Αύγουστος 15th, 2009, 12:10 am

Δημοσίευση Ιούνιος 3rd, 2010, 12:36 pm

Re: Απορρίφθηκαν οι φάκελοι ΟΦΗ, ΠΙΕΡΙΚΟΥ, Εθνικού!

Καμία σχέση το πρόβλημα Ηρακλή και ΟΦΗ - Ο Πιερικός κατέθεσε το φάκελο αδειοδότησης κανονικά
Πέμπτη 3 Ιουνίου 2010
Ευρέως κυκλοφόρησε χθες η φήμη ότι ο Πιερικός δεν κατέθεσε το φάκελο αδειοδότησης στην αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ.
Είμαστε σε θέση να βεβαιώσουμε κατηγορηματικά ότι η ΠΑΕ Πιερικός κατέθεσε, κάτι που έπρεπε να κάνει για να παίξει στους αγώνες των πλέι-οφ, πριν από την έναρξη των αγώνων αυτών.
Το ίδιο έκαναν και ...οι άλλες τρεις ομάδες που παίζουν στα πλέι-οφ ανόδου στη Σούπερ Λίγκα.
Η Επιτροπή αδειοδότησης που εξέτασε τους φακέλους, όπως και του Ηρακλή, ενέκρινε τη συμμετοχή του Πανσερραϊκού στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα εφόσον κερδίσει την άνοδο. Απέρριψε όμως τους φακέλους του ΟΦΗ, του Εθνικού και του Πιερικού.
Ο λόγος που απορρίφτηκε ο φάκελος αδειοδότησης του ΟΦΗ είναι καθαρά οικονομικός. Ο ΟΦΗ έχει μία οφειλή στον ποδοσφαιριστή Γιάννης Ταραλίδη που έκανε προσφυγή στη ΦΙΦΑ και δικαιώθηκε. Ο ΟΦΗ πλήρωσε τα χρήματα που χρωστούσε αλλά εκπρόθεσμα αλλά η ΦΙΦΑ που δικαίωσε τον ποδοσφαιριστή Ταραλίδη δεν δέχεται την εκπρόθεσμη τακτοποίηση της οφειλής. Ο ΟΦΗ έχει δικαίωμα έφεσης την οποία και θα κάνει .
Οι περιπτώσεις του Πιερικού και του Εθνικού είναι εντελώς διαφορετικές. Ο φάκελος του Εθνικού είναι ελλιπής σε πολλά θέματα.
Ο φάκελος του Πιερικού είναι σε όλα εντάξει αλλά απορρίφτηκε γιατί υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το δίπλωμα του προπονητή κ. Παπαδόπουλου που θα ξεπεραστεί με την έφεση που θα καταθέσει ο Πιερικός. Είναι μια υπόθεση ρουτίνας που θα ξεπεραστεί.Και όλα αυτά γιατί προέκυψε θέμα μιας ακόμα θέσης για την Σούπερ Λίγκα εάν τελικά δεν δικαιωθεί ο Ηρακλής που έκανε έφεση για να μην του αφαιρεθούν βαθμοί και υποβιβαστεί λόγω μιας παλιάς οφειλής του στον ποδοσφαιριστή Μπιλίσκοφ που δικαιώθηκε από τη ΦΙΦΑ.
Ο Ηρακλής έπρεπε να πληρώσει την οφειλή του μέχρι την 31η Μαρτίου αλλά πλήρωσε λίγο αργότερα, κάτι που δεν δέχτηκε η ΦΙΦΑ, και έδωσε εντολή στην ΕΠΟ να μην δοθεί στον Ηρακλή άδεια συμμετοχής στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα.
Όλη λοιπόν αυτή η φημολογία για το φάκελο του Πιερικού έγινε σκόπιμα από τις άλλες ομάδες. Η ΦΙΦΑ είναι αμείλικτη σε οικονομικά θέματα μεταξύ ποδοσφαιριστών και ομάδων που κάνουν προσφυγή για να πάρουν τα χρήματα που δικαιούνται.
Οικονομικοί είναι οι λόγοι της απόρριψης της άδειας αδειοδότησης συμμετοχής στην Σούπερ Λίγκα για τον ΟΦΗ και τον Ηρακλή.
Αλήθεια για τον Πιερικό δεν υπάρχει οικονομικό θέμα αλλά ούτε και κανένα άλλο Διοικητικής φύσεως.
Για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής ο φάκελος του Πιερικού είναι απόλυτα εντάξει. Το πρόβλημα θα δημιουργηθεί εφόσον ο Πιερικός ανέβει στην Σούπερ Λίγκα. Αυτά για το θέμα που ευρέως κυκλοφόρησε χθες στην Κατερίνη και ανησύχησε τους φίλους της ομάδας και όχι μόνο.
Κλείνοντας να πούμε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε ότι αφορά την αδειοδότηση.

Τι αναφέρει το άρθρο 27 του ΚΑΠ σε περίπτωση υποβιβασμού

Επειδή πολύς λόγος γίνεται για το θέμα της θέσης που θα δημιουργηθεί σε περίπτωση που υποβιβαστεί ο Ηρακλής, το άρθρο 27 του ΚΑΠ για το θέμα αυτό αναφέρει:
Η ομάδα που αντικαθιστά αυτήν που υποβιβάζεται προέρχεται από την κατώτερη κατηγορία και όχι από αυτήν που βρισκόταν η ομάδα που υποβιβάζεται. Αυτό σημαίνει ότι αν τελικά υποβιβαστεί ο Ηρακλής, προσωπικά πιστεύουμε ότι κάτι τέτοιο δεν θα γίνει και ο Ηρακλής θα δικαιωθεί στην έφεση που θα καταθέσει, εάν του ανακοινωθεί ότι θα υποβιβαστεί λόγω χρεών.
Ο Λεβαδειακός που διεκδικεί τη θέση στην περίπτωση αυτή δεν μπορεί να ελπίζει εκτός και αν δικαιωθεί στο CAS όπου προσέφυγε για την υπόθεση Μπιλίσκοφ και αφαιρεθούν από τον Ηρακλή βαθμοί οπότε θ’ ανέβει βαθμολογικά και θα παραμείνει.
Εάν ο Ηρακλής υποβιβαστεί (και δεν του αφαιρεθούν βαθμοί) τότε τη θέση του θα πάρει μία από τις ομάδες που παίζουν στα πλέι-οφ ανόδου. Ο Πανσερραϊκός σύμφωνα με τη σημερινή βαθμολογία ανεβαίνει και τη θέση του Ηρακλή θα πάρει μία από τις ομάδες κατά σειρά ΟΦΗ, Εθνικός και Πιερικός.(ΤΟΠΙΚΗ)
ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 5
<<

DIO

Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 144

Εγγραφη: Αύγουστος 18th, 2009, 12:15 pm

Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση Ιούνιος 3rd, 2010, 9:36 pm

Ελπίζω η ΠΑΕ σύντομα να βγάλει μια ανακοίνωση για το θέμα.Είναι αναγκαίο όχι μονο για να δείξει μια σοβαρότητα προς τα έξω αλλά και για να μην πιάνει τον Πιερικό στο στόμα του ο κάθε τυχάρπαστος και παραπληροφορείται όλη η Ελλάδα.
PIERIKOS CLUB ΜΕΛΑΝΟΛΕΥΚΟΙ....ΣΕ ΠΕΙΣΜΑ ΟΛΩΝ ... ΠΙΕΡΙΚΟΣ
<<

Stef-Pierikos

Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 1087

Εγγραφη: Αύγουστος 17th, 2009, 4:12 pm

Τοποθεσια: Κατερίνη: Η Μελανόλευκη πόλη

Δημοσίευση Ιούνιος 3rd, 2010, 10:17 pm

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ !!!

http://4.bp.blogspot.com/_l2LUi-x2h2U/T ... Ij0/s1600/Î%20ΙΕΡΙΚΟΣ+007.jpg
ΚΑΤΕΡΙΝΙΩΤΗ, μαγκιά δεν είναι να είσαι Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, 'Αρης. Μαγκιά είναι να είσαι ΠΙΕΡΙΚΟΣ !
Εικόνα
G.5
http://www.youtube.com/watch?v=T3F18jfKBa4&feature=related
<<

pate

Δημοσίευση Ιούνιος 4th, 2010, 11:45 am

Stef-Pierikos έγραψε:ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ !!!

http://4.bp.blogspot.com/_l2LUi-x2h2U/T ... Ij0/s1600/Î%20ΙΕΡΙΚΟΣ+007.jpg

ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝ ΞΑΝΑΧΡΕΙΑΣΤΗ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΠΑΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΚΔΟΣΗ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΚΤΕΝΩΜΕΝΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗΣ,ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΔΥΣΦΗΜΗΖΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ ΜΑΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.
ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 5
<<

leykos

Δημοσ.: 78

Εγγραφη: Αύγουστος 19th, 2009, 10:48 pm

Δημοσίευση Ιούνιος 4th, 2010, 3:26 pm

ΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΝ ΧΑΤΖΑΡΑ Ο ΑΛΗΤΗΣ Ο ΣΑΒΒΑΣ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ;
<<

ΦΡΑΤΕ

Δημοσ.: 737

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 22nd, 2009, 8:57 pm

Δημοσίευση Ιούνιος 4th, 2010, 5:43 pm

Ανακοίνωση οπαδών του Λεβαδειακού
Ούτε καν οι φίλοι του Λεβαδειακού στηρίζουν την προσπάθεια του Γιάννη Κομπότη να εξασφαλίσει στα χαρτιά την παραμονή της ομάδας του στη Σούπερ Λίγκα. Σε σχετική τους ανακοίνωση αναφέρουν τα εξής:
«Τις τελευταίες μέρες η ομάδα μας έχει μπει στο στόχαστρο αρκετών δημοσιογράφων – ραδιοφωνικών εκπομπών – σχολιαστών και είναι χρέος μας να τοποθετηθούμε πάνω σ αυτή την κριτική σαν οπαδοί του Λεβαδειακού. Παρόλο που σαν πρώτη εντύπωση θα φανεί πως είμαστε ενάντια στα συμφέροντά της ομάδας μας, σαν τοποθέτηση λέμε ρητά και κατηγορηματικά ότι είμαστε εδώ και χρόνια υπέρ της άποψης ότι τα παιχνίδια κερδίζονται εντός του αγωνιστικού χώρου και συνεπώς η κατάταξη της ομάδας μας στο βαθμολογικό πίνακα είναι και αυτή η οποία τελικά τελικά μας έριξε στην Β εθνική τελεία και παύλα και η Β εθνική είναι η κατηγορία που αξίζουμε να παίζουμε από την επόμενη σεζόν και με την μαγκιά μας να ανέβουμε και πάλι στα «βρώμικα» μεν σαλόνια δε της σουπερ κλίκας!
Παρ όλη την ξεκάθαρη τοποθέτησή μας ότι εμείς δεν γουστάρουμε μία να μείνουμε στην Α εθνική, δεν μπορούμε να μείνουμε και αμέτοχοι σ όλο αυτό το σκηνικό που έχει στηθεί εδώ και τόσα χρόνια στον χώρο του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Επί σειρά δεκαετιών η εκάστοτε κυβέρνηση υπέγραφε μια άτυπη συμφωνία με τους ιδιοκτήτες των ομάδων η οποία τους παρείχε μια ατιμωρησία στο επίπεδο των οικονομικών οφειλών των ΠΑΕ προς το δημόσιο. Κάτι το οποίο στην συγκυρία που ζούμε, με τα άδικα μέτρα της κυβέρνησης τα οποία ουσιαστικά οδηγούν προς την εξαθλίωση το μεγαλύτερο μέρος του Ελληνικού λαού, απλά μας εξοργίζει. Θεωρούμε το λιγότερο λανθασμένη αν όχι προκλητική την στάση κάποιων οπαδών οι οποίοι δεν επικεντρώνουν στα πραγματικά προβλήματα της κοινωνίας αλλά με την στάση τους, άθελα τους προφανώς, επικροτούν την σάπια κατάσταση που υπάρχει στο ελληνικό πρωτάθλημα. Μια κατάσταση που θέλει οι ΠΑΕ να μην πληρώνουν τα χρωστούμενα στο κράτος, την στιγμή που το ίδιο κράτος τα παίρνει με το έτσι θέλω, από τους μισθωτούς και τους συνταξιούχους οδηγώντας τους στα όρια της φτώχιας το μεγαλύτερο κομμάτι του Ελληνικού λαού.
Τα τελευταία χρόνια η τοποθέτηση των οπαδών του Λεβαδειακού κατά του σύγχρονου εμπορευματοποιημένου ποδόσφαιρου, η ευαισθητοποίηση τους στους κοινωνικούς αγώνες και η συμμετοχή τους στους Radical fans united, είναι συνεπής και δεν έγινε γιατί είναι μόδα αλλά επειδή οι ανησυχίες μας για τα ζητήματα δεν περιορίζονται μόνο στο οπαδικό κίνημα αλλά στο σύνολο των ζητημάτων της κοινωνίας, των οποίων όλοι είμαστε κομμάτι. Δεν υπερασπιζόμαστε τις ιδέες μας μόνο στα λόγια αλλά με πράξεις. Γι αυτό πχ στο ματς ζωής και θανάτου με τον ατρόμητο στην Λιβαδειά αμφισβητήσαμε την απαγόρευση μετακίνησης οπαδών στην πράξη με το να βάλουμε εμείς, με δικά μας εισιτήρια, τους οπαδούς της ομάδας του Περιστερίου στο γήπεδο (ένα ματς που ήρθε ισοπαλία και αν το είχαμε πάρει θα είχαμε σωθεί)
Άρα πράξεις και όχι μόνο λόγια και εν όψη του 3ημερου φεστιβάλ των RFU πιστεύουμε πως θα ήταν καλό να ανοίξει κουβέντα με βάση την αντίληψη πως ενεργός οπαδός και ενεργός πολίτης είναι έννοιες αλληλένδετες, και πάνω στην τοποθέτησή μας πως όλες οι ΠΑΕ-ανώνυμες εταιρίες που χρωστάνε στο δημόσιο θα πρέπει να καταβάλουν άμεσα τα χρωστούμενα αλλιώς να γίνουν οι απαραίτητες διαδικασίες ώστε να δημεύουν τα περιουσιακά τους στοιχεία και αν δεν έχουν απλά να πέσουν στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα, βλέπε Φιορεντίνα στην Ιταλία. Απλά ο νόμος να ισχύσει για όλους μηδενός εξαιρουμένου. Κόντρα στους καιρούς εμείς θα συνεχίσουμε να βλέπουμε το δάσος σε πείσμα όσων εθελοτυφλώντας συνειδητά αρκούνται στο να βλέπουν μόνο το δεντράκι τους».
Σ.Φ. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΥ
BARBARIANS

Τα παληκάρια της Λειβαδιάς δεν γουστάρουν να μείνουν στη S.L. κι εμείς θα τους γλείψουμε για να πάμε;
Βρε ουστ κοπρίτες της S.L. και της Ε.Π.Ο. παίξτε με μια ομάδα λιγότερο και μ' ένα ρεπό σε κάθε αγωνιστική, όπως κανταντήσατε το ποδόσφαιρο στις άλλες κατηγορίες.
Με τόσα φαβορί για άνοδο του χρόνου και τόσες ομάδες τριγύρω, ποιος νοιάζεται για την S.L.;
ΒΕΡΟΙΑ, ΚΑΡΔΙΤΣΑ, ΤΡΙΚΑΛΑ, ΓΙΑΝΝΕΝΑ, ΚΟΜΟΤΗΝΗ, ΔΡΑΜΑ, ΕΥΟΣΜΟΣ, μια χαρά θά 'μαστε.
Από σήμερα Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 11:40, δεν υπάρχω πλέον στο παρόν forum.
Έχετε γεια βρυσούλες, λόγγοι βουνά ραχούλες...
<<

ΦΡΑΤΕ

Δημοσ.: 737

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 22nd, 2009, 8:57 pm

Δημοσίευση Ιούνιος 4th, 2010, 9:20 pm

Από dokari.gr
Απειλούν τον Ταραλίδη
Παρασκευή, 04 Ιούνιος 2010 21:05
Πολύ σοβαρές καταγγελίες έκανε ο Γιάννης Ταραλίδης, που σηκώνουν μέχρι και επέμβαση εισαγγελέα, αφού επικαλείται απειλές που δέχεται από τον Λεβαδειακό, τον ΟΦΗ -συγκεκριμένα τον νομικό σύμβουλο της ΠΑΕ κ. Μιχαλόπουλο- και άλλες πλευρές ότι δεν θα ξαναβρεί ομάδα αν δεν υπογράψει συγκεκριμένο έγγραφο, που να λέει ότι είχε πληρωθεί πριν την 31η Μαίου.

Και τίθεται πλέον πολύ σοβαρό ζήτημα για το τι ακριβώς συμβαίνει στον ΟΦΗ, αφού ο Ταραλίδης αποκάλυψε, μιλώντας στο Athletic Radio ότι ο Μαχλάς επικοινώνησε μαζί του σήμερα και τον ειδοποίησε πως μπήκαν τα χρήματα που του οφείλονταν στο λογαριασμό του. Και αν όντως συνέβησαν όλα όσα επικαλείται ο έμπειρος μέσος, είναι σαφές πως θα προκληθεί τεράστιο πρόβλημα στον έλεγχο του φακέλου της ομάδας και από τη δευτεροβάθμια επιτροπή.

Αλλωστε, από τη στιγμή που ο Ταραλίδης πληρώθηκε σήμερα, 4 Ιουνίου, είναι σαφές πως αν αυτή η εξέλιξη γίνει δεκτή από την επιτροπή αδειοδότησης της ΕΠΟ, θα πρέπει με το ίδιο σκεπτικό να γίνουν δεκτοί και οι ισχυρισμοί των ανθρώπων του Ηρακλή, άρα δεν θα τίθεται θέμα ανόδου του ΟΦΗ στη Σούπερ Λίγκα, παρά μόνο αν κατακτήσει την πρώτη θέση στα Play Off.

Παρακολουθείστε τη συνέντευξη του Ταραλίδη, η οποία παρουσιάζει συγκλονιστικό ενδιαφέρον...

Για τις συζητήσεις που έγιναν με τον ΟΦΗ: «Θέλω να πω ότι για την ιστορία που έχει το όνομα μου μέσα και ότι είμαι εγώ ο λόγος που ο ΟΦΗ δεν πήρε την άδεια, δεν ισχύει ούτε μια στο εκατομμύριο. Κάποιοι με έχουν βρει εξιλαστήριο θύμα και με «βομβαρδίζουν» από τέσσερις πλευρές. Θέλω να ευχαριστήσω ειλικρινά το Νίκο Μαχλά και όχι τον κύριο Μιχαλόπουλο που με απείλησε ότι θα μου κόψει την μπάλα. Ο Νίκος(σημ. Μαχλάς) έχει συμβάλει ώστε να πάρω τα χρήματα μου. Σήμερα κατατέθηκαν τα χρήματα ώστε ο ΟΦΗ να πάει καθαρός στο εφετείο και να πάρει την άδεια για την Σούπερ Λίγκα. Ούτε καν πέρασε από το μυαλό μου να κάνω κακό στον ΟΦΗ. Έφαγα ψωμί από την ομάδα και θέλω να πω δημόσια ένα ευχαριστώ στο Νίκο Μαχλά που μιλάει μαζί μου και δείχνει ότι βρίσκεται δίπλα μου».

Για τα χρήματα που του οφείλονται: «Ποτέ δεν δημιούργησα θέμα και ούτε θα δημιουργήσω. Ο διακανονισμός ισχύει από πέρυσι τον Ιούνιο, τον κάναμε σε 10 μήνες από τους 8 που ήταν αρχικά. Πήρα τα χρήματα μέχρι τον Φλεβάρη και στην συνέχεια δεν δόθηκαν τα χρήματα. Δεν έκανα ούτε μηνύσεις για να αφαιρέσουν βαθμούς από τον ΟΦΗ όπως ακούγεται. Ο Μαχλάς με πήρε σήμερα το πρωί τηλέφωνο και μου είπε ότι μπήκαν τα χρήματα. Απλά, δουλεύουν άλλοι από πίσω ώστε να φανεί το όνομα μου μπροστά και όλοι καταλαβαίνουν τι εννοώ».

Για τις απειλές που δέχεται: «Εγώ δεν φοβάμαι τίποτα και το λέω δημόσια ότι δέχομαι απειλές όχι μόνο από τον Λεβαδειακό αλλά και από άλλες πλευρές. Απειλές, όχι για την ζωή μου αλλά ότι δεν θα βρω ξανά ομάδα».

Για την παρεξήγηση με τον ΟΦΗ: «Όλη την φασαρία έχει δημιουργήσει ο κύριος Μιχαλόπουλος. Έστειλε στο δικαστήριο ένα έγγραφο που αναφέρει ότι όλοι οι παίκτες έχουν εξοφληθεί μέχρι τις 31 Μαΐου. Αν ζητηθούν αυτά τα έγγραφα, τότε ο ΟΦΗ θα πάει στην Δ΄ Εθνική. Πως μπορεί να γίνει αυτό από την στιγμή που δεν είχα πάρει τα χρήματα τόσο καιρό; Δέχτηκα απειλή και από εκείνον και αν χρειαστεί θα τα πούμε και από κοντά. Είμαι «ντόμπρος» και δεν κρύβομαι με τίποτα. Ο κύριος Μιχαλόπουλος χρησιμοποιώντας κάποιο άλλο όνομα μου λέει ότι δεν θα βρίσκω ομάδα. Κάποιοι θέλουν χρησιμοποιώντας το όνομα μου να βλάψουν τον ΟΦΗ. Το δικό μου θέμα είναι λήξαν από πέρυσι όταν και ήρθαμε σε διακανονισμό».

Για τον διακανονισμό: «Το θέμα ανακινήθηκε πριν από μερικούς μήνες όταν ο δικηγόρος μου έκανε μήνυση για κάποιες επιταγές που είχα να λαμβάνω. Επιταγές που αφορούσαν τα χρήματα Ιανουαρίου, Φεβρουαρίου και Μαρτίου. Αυτή η κίνηση δεν έγινε για να πληγεί ο ΟΦΗ αλλά για να πάρω τα χρήματα μου. Αυτές τις επιταγές μπορώ να τις εισπράξω μόνο εγώ. Το λέω γιατί άκουσα και κάτι τρελά ότι έδωσα στον Κομπότη τις επιταγές ώστε να εισπράξει εκείνος τα χρήματα. Οι επιταγές είναι δίγραμμες και δεν μπορεί να τις εισπράξει κανένας άλλος πέραν αυτών».

Για το τέλος της υπόθεσης: «Ότι και να μου ζητήσει ο ΟΦΗ, θα το κάνω. Απλά έγινε τόσο μεγάλο μπέρδεμα με αποτέλεσμα να μπλεχτεί το όνομα μου. Ο κύριος Μιχαλόπουλος έχει δημιουργήσει αυτήν την φασαρία. Μου έλεγαν ότι δεν σήκωνα τα τηλέφωνα και ότι κρύβομαι. Πάντα σηκώνω τα τηλέφωνα. Μου ζητούσε μέχρι χθες ο κύριος Μιχαλόπουλος να υπογράψω ένα έγγραφο ότι μέχρι τις 31 Μαΐου έχω εισπράξει τα χρήματα. Είναι δυνατόν να υπογράψω χωρίς να έχω πάρει τα χρήματα; Από την στιγμή που μπήκαν σήμερα τα χρήματα, το δικό μου θέμα θεωρείται λήξαν».

Για τον εαυτό του και τον ΟΦΗ: «Καταλαβαίνω ότι η ομάδα έχει πρόβλημα και θα περιμένω να διευθετηθεί το θέμα μέχρι τέλους. Όλοι γνωρίζουν πόσο αγαπάω την ομάδα. Δεν το κρύβω ότι βρίσκομαι σε συζητήσεις με τον ΟΦΗ ώστε να έρθω στην ομάδα την επόμενη περίοδο. Μάλιστα μιλούσαμε ώστε τα χρήματα που μου οφείλονται, να έμπαιναν στο νέο συμβόλαιο που θα υπογράφαμε. Τα δύο χρόνια που ήμουν στην ομάδα έχω δείξει πόσο αγαπάω την ομάδα. Με την συμπεριφορά μου ακόμα και τώρα που έχω φύγει από τον ΟΦΗ, δείχνω πόσο αγαπάω την ομάδα και έχω πολύ καλές σχέσεις και με τους φιλάθλους της ομάδας και με παιδιά από την θύρα 4».

Τι όμορφος που είναι ο κόσμος του Ελληνικού ποδοσφαίρου;
Από σήμερα Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 11:40, δεν υπάρχω πλέον στο παρόν forum.
Έχετε γεια βρυσούλες, λόγγοι βουνά ραχούλες...
<<

ntilis

Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 92

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 4th, 2009, 5:36 pm

Δημοσίευση Ιούνιος 5th, 2010, 1:04 am

ΦΙΛΕ ΦΡΑΤΕ ΟΜΑΔΑ Β ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ. ΑΝ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ, ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΧΤΩ.

============ΧΑΤΖΑΡΑ ΓΙΓΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΚΟΡΥΦΗ==========
<<

akis-mono pierikos

Δημοσ.: 61

Εγγραφη: Οκτώβριος 9th, 2009, 8:30 pm

Δημοσίευση Ιούνιος 5th, 2010, 11:46 am

ποια διοικηση??
υπαρχει διοικηση??
ουτε φωνη ουτε ακροαση...ακουγονται τοσα..λεγονται τοσα...μια ανακοινωση να βαλουν τα πραγματα στη θεση του δεν εχουμε...θα μου πεις εδω δεν εχουν κανει ανακοινωση ποτε θα κανουν τωρα......ολες οι ομαδες ειναι υπερ του υποβιβασμου του ηρακλη..αλλα θελουν τον λεβαδειακο στην α...βλεπεις τα λαμογια χασανε εναν δικο τους και δεν ξερουν τι να κανουν....επεισης μονο ο μπεος εφερε αντιθεση σε αυτους...και σιγουρα θα λαβουν υποψην τους και τα λογια του μπεου διοτι ειναι ενας απο του υδρητες της....επεισης..πολιτικους εχουμε?εγω βλεπω του πολιτικους μας.να υποστηριζουν τον ηρακλη η΄να μην περνου θεση..
ο κουκοδημος ποου χιλιαδες φορες εχει δηλωσει οπαδος του πιερικου και ερχετε και στο γηπεδο και πρασινα αλογα...παει και συναντιεται με βουλευτες που υποστηριζουν τον ηρακλη...τι λογο εχει??ας υποθεσω οτι δεν ειναι πολιτικοι...αλλα ειναι φιλαθλος του ηρακλη :shock:
<<

pate

Δημοσίευση Ιούνιος 5th, 2010, 1:21 pm

akis-mono pierikos έγραψε:ποια διοικηση??
υπαρχει διοικηση??
ουτε φωνη ουτε ακροαση...ακουγονται τοσα..λεγονται τοσα...μια ανακοινωση να βαλουν τα πραγματα στη θεση του δεν εχουμε...θα μου πεις εδω δεν εχουν κανει ανακοινωση ποτε θα κανουν τωρα......ολες οι ομαδες ειναι υπερ του υποβιβασμου του ηρακλη..αλλα θελουν τον λεβαδειακο στην α...βλεπεις τα λαμογια χασανε εναν δικο τους και δεν ξερουν τι να κανουν....επεισης μονο ο μπεος εφερε αντιθεση σε αυτους...και σιγουρα θα λαβουν υποψην τους και τα λογια του μπεου διοτι ειναι ενας απο του υδρητες της....επεισης..πολιτικους εχουμε?εγω βλεπω του πολιτικους μας.να υποστηριζουν τον ηρακλη η΄να μην περνου θεση..
ο κουκοδημος ποου χιλιαδες φορες εχει δηλωσει οπαδος του πιερικου και ερχετε και στο γηπεδο και πρασινα αλογα...παει και συναντιεται με βουλευτες που υποστηριζουν τον ηρακλη...τι λογο εχει??ας υποθεσω οτι δεν ειναι πολιτικοι...αλλα ειναι φιλαθλος του ηρακλη :shock:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΕ ΣΚΟΠΙΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΑΣ. ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΥΚΟΔΗΜΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΥΤΟΚΛΗΤΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΟΥ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΜΕΑΡΧΗΣ ΑΘΛΗΤΗΣΜΟΥ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ,ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΤΗ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΡΑΤΕΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΗΡΑΚΛΗ ΚΛΠ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΠΑΞΙΟΤΙΚΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΕ ΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ,ΒΟΗΘΟΝΤΑΣ ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ(ΣΤΟ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟ ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΜΕΡΟΣ ΧΕΣΤΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ)ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΥΚΟΔΗΜΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ.ΕΓΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ ΘΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.
ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 5
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2009-10

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης