Σ.Φ.Ι.Π. (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΙΕΡΙΚΟΥ)

Συντονιστής: GATE 5

<<

ΦΡΑΤΕ

Δημοσ.: 737

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 22nd, 2009, 8:57 pm

Δημοσίευση Νοέμβριος 11th, 2009, 8:28 pm

Σ.Φ.Ι.Π. (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΙΕΡΙΚΟΥ)

ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΕΡΙΚΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΩΣΗ ΤΗΣ ΙΔΕΑΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ ΜΑΣ, Σ' ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΙΕΡΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΥΤΕΡΑ.

Ο ΤΙΤΛΟΣ ΘΑ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΦΕΥΡΕΤΗ ΤΟΥ (ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΦΗΒΡΑ ΕΓΩ), Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΑΡΩΓΟΥΣ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΙΑΔΟΣΗΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ.

ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ, Σ' ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ.

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΟΝΕΙΡΑ, ΟΡΑΜΑΤΑ, ΣΧΕΔΙΑ, ΣΚΟΠΟΙ.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΑΝΗΘΙΚΟΣ ΚΥΝΙΣΜΟΣ
Από σήμερα Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 11:40, δεν υπάρχω πλέον στο παρόν forum.
Έχετε γεια βρυσούλες, λόγγοι βουνά ραχούλες...
<<

liontas

Δημοσ.: 50

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 21st, 2009, 2:30 pm

Δημοσίευση Νοέμβριος 11th, 2009, 10:32 pm

Re: Σ.Φ.Ι.Π. (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΙΕΡΙΚΟΥ)

Συμφωνώ, επαυξάνω και δηλώνω παρών.
Αξίζει η προσπάθεια, ευχής έργο το αποτέλεσμα.

Εδώ θα μετρήσουμε ποιοί έχουν γρήγορα αντανακλαστικά
ΥΓ Συγνώμη παίδες, το τελευταίο είναι κάτι σαν "εσωτερικό αστείο" οπότε μπορεί να μην είναι εντελώς κατανοητό.
<<

15august

Δημοσ.: 300

Εγγραφη: Αύγουστος 14th, 2009, 3:27 pm

Τοποθεσια: Κατερίνη

Δημοσίευση Νοέμβριος 12th, 2009, 12:31 am

Χαιρετίζω την πρωτοβουλία και δηλώνω την ενεργή παρουσία μου στην όλη προσπάθεια.

ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!
<<

pate

Δημοσ.: 1263

Εγγραφη: Αύγουστος 15th, 2009, 12:10 am

Δημοσίευση Νοέμβριος 12th, 2009, 12:37 am

[quote="ΦΡΑΤΕ"]ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΙΕΡΙΚΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΩΣΗ ΤΗΣ ΙΔΕΑΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ ΜΑΣ, Σ' ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΙΕΡΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΥΤΕΡΑ.

Ο ΤΙΤΛΟΣ ΘΑ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΦΕΥΡΕΤΗ ΤΟΥ (ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΦΗΒΡΑ ΕΓΩ), Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΑΡΩΓΟΥΣ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΙΑΔΟΣΗΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ.

ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ, Σ' ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΑΝ ΙΔΕΑ.ΤΟ 2011 ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ 50 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ.ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ.ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΕΥΚΩΜΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑΧΡΟΝΑ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ.ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΥΣ.ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΝΧΕΙΡΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΙΔΕΑ.ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΕΠΙ ΧΑΡΤΟΥ.ΠΡΩΤΟΝ ΘΕΛΕΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΤΟ ΔΣ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΔΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ (Σ.Φ.Ι.Π).ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΩΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟ.ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΕΝ ΛΟΓΟ ΚΥΡΙΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΧΕΙΡΗΜΑ.ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΕ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΥΛΟΠΟΙΟΙΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΟΛΑΝ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΥΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ.ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΕΛΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΠΕΤΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΩΜΕΝΑ ΜΟΥ.
ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 5
<<

ΦΡΑΤΕ

Δημοσ.: 737

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 22nd, 2009, 8:57 pm

Δημοσίευση Νοέμβριος 12th, 2009, 9:50 am

Ενδεικτικά παραθέτω τις προυποθέσεις ίδρυσης πολιτιστικού συλλόγου:

1. Είκοσι μέλη.
2. Σύνταξη καταστατικού υπογεγραμμένο από όλα τα μέλη εις 3πλούν.
3. Σύνταξη ιδρυτικής πράξης σωματείου, η οποία θα αναφέρει ότι συνεστήθη σωματείο αποτελούμενο από Χ άρθρα, εις τριπλούν.
4. Πρακτικό εκλογής Πενταμελούς (το λιγότερο) προσωρινής διοίκησης σωματείου , η οποία θα αναλάβει τις απαραίτητες ενέργειες για την δημοσίευση του καταστατικού εις τριπλούν.
5. Αίτηση ενώπιον του Μονομελούς Πρωτοδικείου της έδρας του Σωματείου, υπογεγραμμένη από την προσωρινή διοίκηση και από τον πληρεξούσιο Δικηγόρο.
6. Δημοσίευση της αποφάσεως που εγκρίνει την ίδρυση του Σωματείου και του καταστατικού του σε μία ή όσες ημερήσιες εφημερίδες διατάσσει η απόφαση.
7. Πιστοποιητικό τελεσιδικίας της αποφάσεως μετά την πάροδο είκοσι ημερών από την δημοσίευσή της.
8. Αίτηση μαζί με αντίγραφο της αποφάσεως, πιστοποιητικό τελεσιδικίας της, και ένα τεύχος της εφημερίδος όπου δημοσιέυθηκε προς την Γραμματεία του Δικαστηρίου ώστε να καταχωρηθεί στα βιβλία σωματείων
και συλλόγων του Πρωτοδικείου.
Από σήμερα Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 11:40, δεν υπάρχω πλέον στο παρόν forum.
Έχετε γεια βρυσούλες, λόγγοι βουνά ραχούλες...
<<

Κρόνιος

Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 316

Εγγραφη: Αύγουστος 14th, 2009, 1:43 am

Τοποθεσια: Καβάλα

Δημοσίευση Νοέμβριος 13th, 2009, 2:54 am

Αναλαμβάνω να φιάξω ένα προσχέδιο Καταστατικού. Θα το έχετε σε 5-6 μέρες.
<<

Κρόνιος

Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Νοέμβριος 14th, 2009, 3:34 pm

Πριν το καταστατικό να πω δυο λόγια.
Γνώρισα το 75 τον Κώστα από τον Πειραιά και τρέχαμε μαζί στα ματς στην Αθήνα για περίπου 20 χρόνια. Τον έχασα λόγω μετακόμισής μου, και τον ξαναβρήκα μέσα από αυτό το φόρουμ πριν 2 χρόνια.
Γνώρισα στο παιχνίδι στην Καβάλα (στο 1-1) τον νομικό σύμβουλο και μέλος ΔΣ του ερασιστέχνη Πιερικού, κι από τότε διατηρούμε επαφή.
Γνώρισα τον Πιερμαν πριν 3 χρόνια εδώ στο φόρουμ, και τα είπαμε δια ζώσης για πρώτη φορά πριν 2 1/2 χρόνια στο παιχνίδι στην Άρτα.
Γνώρισα τον Δημήτρη τον Πάπα πριν δυο χρόνια τυχαία μέσω msn, κι από τότε τα λέμε τακτικά και βρισκόμαστε κάθε φορά που πηγαίνω Κατερίνη.
Γνώρισα τον Λιόντα μέσω του παρόντος φόρουμ πριν δυο χρόνια και συνεχίζουμε τις επαφές μέχρι και τώρα.
Υπάρχει λόγος που αναφέρομαι σε αυτά τα άτομα, και συνεχίζω...
Πρότεινα στον Πιερμαν να γράψει κάποιο βιβλίο με όλα αυτά τα στατιστικά που έχει στη διάθεσή του, κι εκείνος είχε αντιπροτείνει να συμμετέχω στην συγγραφή, αφού δεν θα ήθελε το βιβλίο να περιέχει "ξερά" στατιστικά. Μου φάνηκε καλή σαν ιδέα, μόνο που θα έπρεπε για ένα τέτοιο εγχείρημα να βοηθήσουν κι άλλα άτομα. Αποτάνθηκα μέσω του ανωτέρω νομικού στον ερασιτέχνη, και ζήτησα αρχειακό υλικό. Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτε, και τα πέτρινα χρόνια κατέστρεψαν ότι υπήρχε. Τουλάχιστον πήραμε το ΟΚ έστω και άτυπα από τον ερασιτέχνη, για την χρησιμοποίηση του ονόματος, του σήματος και οποιουδήποτε άλλου στοιχείου που εμπίπτει στις διατάξεις της ιδιοκτησίας.
Συζήτησα με όλα τα προαναφερθέντα άτομα το πρόβλημα με την έλλειψη επίσημου αρχείου και την ανάγκη εύρεσης πηγών. Συμφωνήθηκε και έγινε συνάντηση όλων των προαναφερθέντων ατόμων για μια από κοινού συζήτηση. Συναντηθήκαμε και αποφασίσαμε ένα τρίπτυχο δράσης: Δημιουργία ιστοτόπου με στατιστικά, συγγραφή και έκδοση βιβλίου με την ιστορία του Πιερικού στα 50χρονά του, και τέλος δημιουργία μουσείου με ότι αρχειακά στοιχεία αποκτηθούν κατά την διάρκεια της προσπάθειας συγγραφής του βιβλίου.
Δεν είναι της παρούσης να αναφέρω γιατί αυτά τα άτομα κι όχι κάποια άλλα, συνοπτικά μόνο θα αναφέρω ότι είχαμε κρίνει τότε ότι λιγότερα από 10 άτομα θα μπορούσαν να δουλέψουν καλύτερα. Ακόμα είχαμε σκεφτεί ότι θέλαμε κάποιον νομικό μεταξύ μας, κάποιο δημοσιογράφο, κάποιον στο ΔΣ του ερασιτέχνη, κάποιον στην Αθήνα, κάποιον με γνώσεις δημιουργίας ιστοτόπων, κάποιον με γνωριμίες στον χώρο των παλαιμάχων της δεκαετίας του 60. Και όλοι αυτοί υπήρχαν σ' εκείνο το σχήμα.
Με την πάροδο του χρόνου, καταλάβαμε ότι είναι τόσο πολλά αυτά που θέλουμε να κάνουμε, και δεν αρκούσε ένα άτομο, αλλά θα χρειαζόταν μια ομάδα σε κάθε επιμέρους τομέα. Για παράδειγμα στην συγκέντρωση δημοσιογραφικών στοιχείων, είναι δύσκολο, χρονοβόρο και μάλλον απίθανο να προλάβει ένα και μόνο άτομο να μαζέψει τα στοιχεία που μας λείπουν. Θα μπορούσαμε όμως να σχηματίσουμε μια δημοσιογραφική ομάδα 5-6 ατόμων, να καθορίσουν αυτοί μεταξύ τους το πρόγραμμα δράσης τους, και να μαζέψουν γρηγορότερα και ευκολότερα τα στοιχεία.
Καταλάβαμε ακόμα ότι ένα τέτοιο εγχείρημα θα απαιτούσε κάποια νομική υπόσταση, και για την έξωθεν καλή μαρτυρία, και για την καλύτερη έξωθεν αντιμετώπιση, και για μια έσωθεν πιθανή (ίσως απίθανη) οικειοποίηση του εγχειρήματος από έναν από μας.

Αυτή την κουβέντα είχα με τον Λιόντα στην κερκίδα πριν αρχίσει το ματς με τον Βόλο. Πέρασε από μπροστά μας κάποιος και ο Λιόντας μου τον σύστησε, ήταν ο Φράτε. Χωρίς να το καταλάβουμε ο Φράτε άρχισε και μίλαγε για τις σκέψεις του κι έπεσε πολύ γέλιο.
Έπεσε γέλιο γιατί μας έλεγε πάνω κάτω αυτά που σηζητούσαμε πριν 5 λεπτά, χωρίς να ξέρει... Αδερφέ μου, τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται...
Δώσαμε κάποιο ακαθόριστο από πλευράς ημερομηνίας ραντεβού, για να το συζητήσουμε εκτενέστερα. Ο αδερφός όμως δεν κρατιέται, και μάλλον καλύτερα έτσι. Ας το ξεκινήσουμε από εδώ, έχοντας υπ' όψιν ότι όποιος δηλώσει μέλος στον Σύλλογο αυτό, θα πρέπει να δουλέψει και λίγο, θα πρέπει να αφιερώνει και δυο ωρίτσες εβδομαδιαίως γι αυτό τον σκοπό.

Ευχαριστώ που μ' ακούσατε, ελπίζω σε συμμετοχή σας, και αύριο μεθαύριο θα επανέρθω με το προσχέδιο Καταστατικού που υποσχέθηκα.
<<

olympos

Άβαταρ μέλους

Site Admin

Δημοσ.: 43

Εγγραφη: Αύγουστος 14th, 2009, 12:48 am

Δημοσίευση Νοέμβριος 14th, 2009, 8:34 pm

Κρόνιος, είμαι μεσα αν μπορώ να βοηθείσω.
Εικόνα
<<

Κρόνιος

Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Νοέμβριος 14th, 2009, 8:42 pm

Εσένα σε ξέρω φίλε, και ξέρω ότι μπορείς.
Όλοι μπορούμε, αρκεί να είμαστε έτοιμοι να αφιερώσουμε λίγο από τον χρόνο μας.
Είναι κρίμα για την ομάδα μας να μην έχει ένα αρχείο, ένα μουσείο, ένα βιβλίο...
Ας βάλουμε όλοι ένα χεράκι για να γνωρίσουν και οι νέοι το τι εστί ΠΙΕΡΙΚΟΣ...
<<

15august

Δημοσ.: 300

Εγγραφη: Αύγουστος 14th, 2009, 3:27 pm

Τοποθεσια: Κατερίνη

Δημοσίευση Νοέμβριος 15th, 2009, 4:20 pm

Η όλη προσπάθεια πιστεύω ότι θα έχει απώτερο σκοπό τη διάδοση της ιδέας του Πιερικού με οδηγό τα πολλά, δύσκολα και ένδοξα μονοπάτια του παρελθόντος. Το εγχείρημα θα πρέπει να συνοδευτεί με πολιτιστικές, κοινωνικές και λοιπές εκδηλώσεις που θα προκαλούν την ευαισθησία όλων των φίλων και μη του Πιερικού. Επίσης απαιτείται και η προβολή από τα Μ.Μ.Ε. και σε αυτό το κομμάτι ο Δμήτρης Πάππας και ο Μπάμπης Πείδης θα συνεισφέρουν.
Όσο θα υπάρχουν πιστοί φίλοι του Πιερικού όπως ο Κρόνιος, ο Φράτε, ο Λιόντας και τα υπόλοιπα μέλη αυτού του φόρουμ, ο Πιερικός θα παραμένει ζωντανός στις καρδιές όλων μας.
Στηρίζω ενεργά την προσπάθεια.

ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!
Επόμενο

Επιστροφή στην ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2009-10

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες