ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ

<<

SiDiS GATE -5-

Δημοσ.: 166

Εγγραφη: Αύγουστος 28th, 2009, 5:31 pm

Δημοσίευση Απρίλιος 25th, 2012, 7:19 pm

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ

Σάββατο 28 Απριλίου
18.30 Πιερικός – Πλατανιάς ΟΤΕ TV

Πρέπει ωποσηδποτε να πάρουμε τα 2 συνεχόμενα ματς που έρχονται.... ξεκινάμε με Πλατανιά
Εικόνα
<<

than

Δημοσ.: 469

Εγγραφη: Αύγουστος 18th, 2009, 9:36 pm

Δημοσίευση Απρίλιος 27th, 2012, 3:30 pm

Re: ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ

Νίκη και μόνο νίκη με τους κρητικούς. Προσωπικά πιστεύω πως υπάρχουν ελπίδες ακόμα για την άνοδο.

Οι διαιτητές:
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ιωαννίδης (Αργολίδας)
ΒΟΗΘΟΙ: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Τζαριμάς (Αργολίδας)
4ος: Μαλούτας (Ημαθίας)
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: Σταμούλης (Μακεδονίας)

Σημ. Τυχαία άκουσα ένα τοπικό αθλητικό ραδιόφωνο : athlitikos106,7
ακούγεται και μέσω internet. Πολύ καλό μου φάνηκε με πρόγραμμα και για τον Πιερικό. Αξίζει να τον ακούσετε.
<<

dias

Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 167

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 28th, 2009, 12:39 am

Δημοσίευση Απρίλιος 27th, 2012, 7:14 pm

ΑΜΑΝ .... ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ???
<<

pate

Δημοσ.: 1263

Εγγραφη: Αύγουστος 15th, 2009, 12:10 am

Δημοσίευση Απρίλιος 28th, 2012, 1:45 pm

Νίκη και μονό νίκη σήμερα όλα τα αλλά είναι καταστροφή εδω που είμαστε τώρα βαθμολογικά.
Γιατί με νίκη και συνδυασμό άλλων αποτελεσμάτων ίσως φτάσουμε 1 εκ τω 2 Βέροια η Πανθραξ.
Η και στην χειρότερη περίπτωση που δεν έρθουν ευνοϊκά τα αλλά αποτελέσματα και δεν μπορέσουμε να τους φτάσουμε τουλάχιστον να μπούμε πρώτη στα play off και με καλή βαθμολογία τουλάχιστον 3 η 4 βαθμούς αβαντάζ.
ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΘΥΡΑ 5
<<

costas-pireas

Δημοσ.: 107

Εγγραφη: Αύγουστος 24th, 2009, 8:22 am

Δημοσίευση Απρίλιος 28th, 2012, 9:10 pm

1. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟΥΣ "ΣΚΑΤΟΓΑΥΡΟΥΣ" ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ....
2. Η ΠΙΚΡΑ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΗ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.
3. ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΛΑΘΗ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ. (ΚΑΡΑΚΟΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ- ΓΙΑΖΙ ΣΗΜΕΡΑ).
4. ΑΡΓΟΛΙΔΑ-ΠΙΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ...ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ -ΕΥΤΥΧΩΣ- Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΑΗ....
5. ΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΗΤΑΝ ΤΑ PLAY-OFFS, ΟΠΟΤΕ ΑΠΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ.....

ΚΑΙ ΜΙΑ ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ .ΤΟΣΟ ΟΜΑΔΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΕΡΟΙΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΑ "ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ", ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΕΙΤΕ ΜΕ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΕΙΤΕ ΜΕ ΟΜΑΔΙΤΣΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΓΗΠΕΔΑ 5Χ5 ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΑΛΥΜΜΑΤΩΝ ΦΤΥΝΟΥΜΕ ΑΙΜΑ?

Υ.Γ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΓΑΛΑΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...
<<

xar

Δημοσ.: 84

Εγγραφη: Φεβρουάριος 23rd, 2012, 9:14 pm

Δημοσίευση Απρίλιος 28th, 2012, 9:43 pm

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.Ο ΚΟΝΤΕΩΝ ΚΑΙ Ο ΠΕΝΤΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΙΛΑΩ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝΑΣΤΑΙΝΟΥΜΕ ΟΜΑΔΕΣ.Η ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΠΑΖΕΙ ΑΜΥΝΕΣ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΑΛΛΑ ΜΗΔΕΝ ΟΥΣΙΑ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΑΒΑΝΤΑΖ ΣΤΑ ΠΛΕΙ ΟΦ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΑΠΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.
<<

ΦΡΑΤΕ

Δημοσ.: 737

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 22nd, 2009, 8:57 pm

Δημοσίευση Απρίλιος 28th, 2012, 10:11 pm

Εικόνα
Το αφιερώνουμε στον Κουτσοσπύρο και τον Μπλαζέφσκι, καθώς και τον κόουτς Χατζάρα που επέλεξε τη τετράδα του κέντρου του πρώτου ημιχρόνου, που πιστεύω ότι ήταν τουλάχιστον ατυχής.
Δεν πειράζει φυσικά, γιατί ίσως ήταν και μια δοκιμή αν μπορεί η ομάδα μας στη συνέχεια να παίξει έτσι.
Το συμπέρασμα είναι ότι δεν μπορεί.
Κουτσοσπύρο σου χρεώνω τα τελευταία αποτελέσματα της ομάδα μου και δεν γουστάρω παίκτες σαν τον Ναζλίδη και ομάδες σαν τον Πλατανιά να μου φοράνε τα γυαλιά επειδή η αφεντιά σου ήθελε να πηδήξει τα βυσσινί αλογατάκια. Έξι αγωνιστικές είναι μισό πρωτάθλημα. Αν δεν το ξαποβγάλεις στα play off δεν θα σε χωράει όλη η Πιερία.
Μπλαζέφσκι είσαι παικταράς αλλά τζάμπα μάγκας.
Από τις κερκίδες του Πιερικού Σταδίου δεν κερδίζονται τα παιχνίδια λεβέντες μου, γι αυτό συγκεντρωθείτε και παίξτε μπάλα.
Βοηθός και διαιτητής δεν έδειξαν σεβασμό στην ομάδα μας και ειδικά στον βοηθό καταλογίζω την ευθύνη για το δεύτερο γκολ.
Πιστεύω ότι έχω δίκιο που τον αποκάλεσα βλάκα και δεν θεωρώ ότι τον έβρισα, διότι είναι επαγγελματίας κι έχει την υποχρέωση να είναι σωστός στις κρίσιμες φάσεις.
Χώρια που από την κατ' επάγγελμα βλακεία του, έδωσε το πάτημα στον ... τρισχαριτωμένο Ναζλίδη να μας βάλει τα γυαλιά!!
Βρε ούστ βοηθοκοπρίτη...

Και κάτι ακόμη.
Είμαι πολύ περήφανος που είμαι Πιερικός/Αρχέλαος ακόμα κι αν του χρόνου παίζω στην Β'!
Είμαι πολύ περήφανος που είμαι Πιερικός/Αρχέλαος
Από σήμερα Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 11:40, δεν υπάρχω πλέον στο παρόν forum.
Έχετε γεια βρυσούλες, λόγγοι βουνά ραχούλες...
<<

Κρόνιος

Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 316

Εγγραφη: Αύγουστος 14th, 2009, 1:43 am

Τοποθεσια: Καβάλα

Δημοσίευση Απρίλιος 28th, 2012, 10:26 pm

Υποστήριξα κατά κάποιο τρόπο τον Φράτε, στην ανάλυση που έκανε κατά Κουτσοσπύρου πριν κάνα μήνα...

Έρχομαι και ρωτάω τώρα: Είχαμε άδικο;

Δεν θέλω απάντηση, ρητορικά ρωτάω...

Δεν ρωτάω ούτε για να πείτε αν είχαμε δίκιο, ούτε για να μειώσω τους υποστηρικτές της κίνησης Κουτσοσπύρου.
Το αναφέρω απλώς σαν μια αφορμή, του να σκεφτόμαστε τι είναι καλό και τι όχι μακροπρόθεσμα για την ομάδα...
Καλή η καζούρα στα τυριά, αλλά της καζούρας πρέπει να προηγείται το καθαρό μυαλό και η σκέψη ότι τα καλύτερα έρχονται...
Και τώρα τα καλύτερα μπορεί και να μην έρθουν φέτος... Κινδυνεύουμε να πάει στράφι άλλη μια χρονιά, πιθανόν από αυτή την καζούρα...

Με Κουτσοσπύρο και Μπλαζέφσκι σήμερα, δεν χανόταν το ματσάκι... 3-0 από ημίχρονο θα ήταν...

Δεν χάθηκε τίποτα ακόμα, αρκεί να είμαστε σοβαροί από δω και στο εξής... Σε όλα τα επίπεδα...
Οι τρεις συνεχόμενες ήττες ήταν αποτέλεσμα λαθών όλων μας. Και εμείς οι οπαδοί φταίμε, και οι παίκτες, και ο προπονητής, και η διοίκηση...

Ας σοβαρευτούμε κι ας κάνουμε το πρέπον... Ας αυξήσουμε τις ελπίδες μας για άνοδο, ας εξαντλήσουμε τις όποιες πιθανότητές μας...
<<

ΦΡΑΤΕ

Δημοσ.: 737

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 22nd, 2009, 8:57 pm

Δημοσίευση Απρίλιος 28th, 2012, 11:06 pm

Χατζάρας: «Ανησυχώ...»
Γράφτηκε από τον Football League News
Δεν έκρυψε τον προβληματισμό του ο Γιώργος Χατζάρας μετά την εντός έδρας ήττα από τον Πλατανιά.
Ο τεχνικός του Πιερικού είπε στη συνέντευξη Τύπου: «Είχαμε μια σειρά θετικών αποτλεσμάτων που μας έφεραν στη θέση που φτάσαμε. Αυτή τη φορά είχαμε εξίσου ένα σερί, αλλά αρνητικών αποτελεσμάτων. Κάναμε λάθη που μας έφεραν στο σημείο αυτό. Που δεν επέτρεψαν στην ομάδα να είναι πλήρης. Με τον Πλατανιά δεν ήταν ματς που έπρεπε να χάσουμε. Ο Πλατανιάς έκανε τρεις ερυκαιρίες και έβαλε δύο γκολ. Εμείς είχαμε πολλές ευκλαιρίες που δεν τις αξιοποιήσαμε. Με ανησυχεί το αρνητικό σερί. Στο ποδόσφαιρο συμβαίνουν αυτά».

Την υποσημείωση την έβαλα εγώ.
Αν δεν κερδίσουμε τον Πανθρακικό την Τετάρτη, τίθεται εν αμφιβόλω η φετινή μας προσπάθεια.
Έχουμε χρέος πρώτα οι παίκτες και το τεχνικό επιτελείο και μετά εμείς οι οπαδοί να πάρουμε την νίκη και να διατηρήσουμε τα κεκτημένα.
Το όραμα της ανόδου είναι θεμιτό κι εφικτό.
Δεν συμφωνώ μ' αυτούς που λένε ότι δεν πρέπει να το εξωτερικεύουμε. Σιγά μη λέμε ότι ευτυχώς που μείναμε κατηγορία.
Επανομή, Καλλονή και Πλατανιάς μας έκοψαν τη φορά αλλά εμείς πρέπει να τους κόψουμε τον βήχα γιατί αυτές η ομάδες έχουν ημερομηνία λήξης στην Β' εθνική.
Αξιότιμοι ποδοσφαιριστές του Πιερικού, ο Πρόεδρος δήλωσε στην Εκάβη πριν ένα μήνα ότι η ίδια ομάδα θα παίξει και στην Α' εθνική.
Δεν το πιστεύετε ότι μπορείτε να ανεβάσετε την ομάδα;
Δηλαδή το πιστεύουμε εμείς και δεν το πιστεύετε εσείς;
Δεν υπάρχει δικαιολογία.
Αφού μπήκαμε όλοι μας στο χορό, πρέπει να χορέψουμε.
Σιγά μη κάνουμε μάγκες τον Κούγια ή τον Σαλευρή ή τον Θεοδωρίδη.
Τώρα είναι η στιγμή.
Όποιος δε μπορεί ας καταθέσει τα όπλα κι εμείς θα τον αποδεχτούμε καλοπροαίρετα.
Όσοι συνεχίσουν όμως θα πρέπει να ξέρουν ότι το τέλος όσο μακρύ και δύσκολο κι αν είναι, θα φέρει χαρά και περηφάνεια.
ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ, ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ!

Εικόνα
Από σήμερα Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 11:40, δεν υπάρχω πλέον στο παρόν forum.
Έχετε γεια βρυσούλες, λόγγοι βουνά ραχούλες...
<<

zisathan

Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 319

Εγγραφη: Αύγουστος 15th, 2009, 1:28 am

Τοποθεσια: Βύρωνας, Αθήνα

Δημοσίευση Απρίλιος 29th, 2012, 10:45 am

Μαλλον δεν πηρσμε χαμπαρι....οτι αρχισαν παλι τα οργανα...ΑΠΗΘΑΡΧΕΙΑ, ΕΙΡΩΝΙΣΜΟΙ, ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ, ΘΕΑΤΡΙΝΙΣΜΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ κλπ...Βεβαιως ειμαστε απογοητευμενοι απο ολη αυτη την κατασταση.....πρεπει να ληφθει υπ' οψη οτι μια ομαδα ποδοσφαιρου οσο καλη και αν ειναι παντα θα εχει μεταπτωσεις στην αποδοση της! Ειμαι ΕΥΤΥΧΗΣ που ακομη βρισκομαστε κοντα στο στοχο μας...ΕΣΤΩ και ΜΕΣΩ ΜΠΑΡΑΖ!!! ΟΛΟΙ ΡΕ ΠΙΕΡΙΚΑΡΕΣ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ....ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ, ΔΙΟΙΚΗΣΗ κλπ! ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΑΣ! Πιστευω ακραδαντα στα ΜΠΑΡΑΖ θα τερματισουμε ΠΡΩΤΟΙ! Για μενα ΑΠΛΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΣΤΕ......ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΤΕ......ΤΟ "ΤΕΡΑΣ" ΜΑΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ!!!!!!!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!
"ΖΩ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ ΜΟΥ SUPER LEAGUE ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ!"
Επόμενο

Επιστροφή στην ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011-12

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης