Καλλονή - ΠΙΕΡΙΚΟΣ (27η αγωνιστική)

<<

ΦΡΑΤΕ

Δημοσ.: 737

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 22nd, 2009, 8:57 pm

Δημοσίευση Απρίλιος 25th, 2012, 10:34 pm

Re: Καλλονή - ΠΙΕΡΙΚΟΣ (27η αγωνιστική)

than έγραψε:Σημ. Η απουσία του Κουτσοσπύρου είναι εμφανής.

Μπορεί να "πήδηξε" απροκάλυπτα την ΑΕΛ αλλά το βρήκε από την συνονόματή της την ΑΕΛΚ.
Οι μαλακίες πληρώνονται.
Θέλω να σταθώ πάντως στο γεγονός ότι ο Πιερικός έχει δύο ήττες μετά από διακοπή και πλήρωσε και στους δύο αγώνες αυτούς το κακό του πρώτο ημίχρονο.
Αν ήταν τυχερός δεν θα το πλήρωνε.
Ιστορικά κρίνεται ως ατυχής συγκυρία.
Είναι πολύ δύσκολο από εδώ και πέρα ο Πιερικός να πάρει όλα τα παιχνίδια κι ο Πανθρακικός να έχει τρεις ήττες στις επόμενες 6 αγωνιστικές (στον τελευταίο του αγώνα παίζει με τον Διαγόρα)
Σημειώνω την παραπάνω ατυχή συγκυρία του Πιερικού μας και θέλω η τύχη να τον ευνοήσει στα παιχνίδια του (από εδώ και στο εξής), που θα του δώσουν την άνοδο.
Είπαμε χάθηκε η μάχη, αλλά ο πόλεμος συνεχίζεται.

Υ.Γ.
Κάθε φορά που ο Χατζάρας βλέπει το αντίπαλό του στο προηγούμενο παιχνίδι του, φεύγει ηττημένος.
Ευτυχώς που δεν γινότανε να είναι στη Βέροια σήμερα :lol:
Από σήμερα Δευτέρα 15 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 11:40, δεν υπάρχω πλέον στο παρόν forum.
Έχετε γεια βρυσούλες, λόγγοι βουνά ραχούλες...
<<

rakosilektis

Δημοσ.: 880

Εγγραφη: Μάρτιος 5th, 2010, 1:50 pm

Δημοσίευση Απρίλιος 26th, 2012, 11:47 am

Χατζάρας: Ήμασταν... τραγικοί στο α' ημίχρονο

Η συνέντευξη Τύπου

Γιώργος Χατζάρας (προπονητής Πιερικού): «Κάναμε ένα τραγικό πρώτο ημίχρονο, πολύ άσχημο, χωρίς αρχή και τέλος. Όχι ότι η Καλλονή σε εκείνο το σημείο ήταν πολύ καλή και οι δύο ακολουθούσαμε ένα ρυθμό πολύ μέτριο εξαιτίας των καιρικών συνθηκών. Σε ένα ημίχρονο χάσαμε πολύ εύκολα και εκεί πάνω έγινε και η αποβολή και νομίζω πως το παιχνίδι αυτό χάθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο για εμάς ήταν μια διαδικαστική υπόθεση καθώς ήταν δύσκολο να ανατρέψουμε το παιχνίδι με 10 παίκτες. Πιστεύω ότι η Καλλονή δίκαια κέρδισε. Θα σταθώ σε μία φάση αυτή της αποβολής. Το θέατρο πλέον στο ποδόσφαιρο είναι επιζήμιο. Αν μη τι άλλο αν είχα ένα τέτοιο ποδοσφαιριστή εδώ, στην ομάδα μου, θα τον είχα διώξει».

Λουτσιάνο Ντε Σόουζα (βοηθός προπονητή ΑΕΛΚ): «Πρώτα απ'όλα θέλω να συγχαρώ τα παιδιά για την προσπάθειά τους. Τις τελευταίες δύο αγωνιστικές κάναμε δύο πάρα πολύ καλά παιχνίδια. Και στη Βέροια και στο σημερινό. Σήμερα, καταφέραμε και πήραμε τους τρείς βαθμούς με μια πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε μια πάρα πολύ καλή ομάδα. Γι'αυτό αξίζει θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά. Παρά τη θερμοκρασία που άλλαξε ξαφνικά και για τους ποδοσφαιριστές ήταν ό,τι χειρότερο. Θεωρώ ότι παίχτηκε πολύ καλό ποδόσφαιρο. Μπήκαν πολύ ωραία γκολ και νομίζω πως αυτό είναι κέρδος για το ποδόσφαιρο. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Και εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι και στα επόμενα παιχνίδια».

Πέτρος Κοντέων (ποδοσφαιριστής Πιερικού): «Σήμερα θεωρώ πως η Καλλονή ήταν πολύ καλύτερη από εμάς και δίκαια κέρδισε. Εμείς, ίσως κάναμε από τις χειρότερες εμφανίσεις στο πρώτο ημίχρονο. Από εκεί και πέρα παίζαμε και με 10 παίκτες και ήτανε δύσκολο για εμάς. Σίγουρα η Καλλονή ήταν πολύ καλύτερη και δίκαια κέρδισε. Της εύχομαι ό,τι καλύτερο. Κι εμείς κοιτάμε τα υπόλοιπα παιχνίδια. Πρέπει να ανασυνταχθούμε γιατί πολύ σύντομα παίζουμε ένα σημαντικό ματς και θέλουμε πάλι να έχουμε την ψυχολογία με το μέρος μας».

Νίκος Χατζόπουλος (ποδοσφαιριστής ΑΕΛΚ): «Ξέραμε σήμερα ότι θα αντιμετωπίσουμε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο ο οποίος είναι ψηλότερα στη βαθμολογία από εμάς. Για εμάς ήταν ένας τελικός γιατί με διαφορετικό αποτέλεσμα θα ήταν πολύ δύσκολο να μπούμε στα play off. Τα δώσαμε όλα στο παιχνίδι. Ήμασταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι σε όλο τον αγώνα. Μας βοήθησε σίγουρα η αποβολή ώστε να κάνουμε πιο απελευθερωμένο παιχνίδι. Κοιτάμε τη συνέχεια. Θεωρώ ότι πρέπει να πάρουμε βαθμό ή βαθμούς στη Λάρισα για να συνεχίσουμε την καλή πορεία. Ευχαριστούμε τον κόσμο που για άλλο ένα παιχνίδι μας βοήθησε. Αφιερώνουμε τη νίκη στον πρόεδρο και στον Μιχάλη Κριπιντίρη καθώς η γυναίκα του γέννησε. Και θεωρώ ότι η συνέχεια για την ομάδα θα είναι καλύτερη».

Παπαδόπουλος: Καταγγέλω την κα Πνάκα

Δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα και πριν τη συνέντευξη Τύπου των προπονητών έκανε ο Α' Αντιπρόεδρος της ΑΕΛ Καλλονής, Κώστας Παπαδόπουλος, αναφορικά με την ανυπόστατη καταγγελία της κας Πνακά για πρόβλημα στατικότητας του γηπέδου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του: «Σήμερα η ομάδα μας πέτυχε μια μεγάλη νίκη απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα η οποία διεκδικεί την απευθείας άνοδό της στη Σούπερλίγκα, τον Πιερικό. Θέλω να ευχαριστήσω και να συγχαρώ από βάθους καρδιάς εκ μέρους του προέδρου και όλου του διοικητικού συμβουλίου της ΠΑΕ όλους τους ποδοσφαιριστές και το προπονητικό team για τη σημερινή τους επιτυχία απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα. Θέλω, όμως, να καταγγείλω ένα συμβάν που από το πρωί αντιμετωπίζουμε με σοβαρότητα και υπευθυνότητα. Αυτό αφόρα στην καταγγελία της Αντιδημάρχου Τουρισμού, της κας. Πνακά.

αναρτηθηκαν στην mikriliga
<<

than

Δημοσ.: 469

Εγγραφη: Αύγουστος 18th, 2009, 9:36 pm

Δημοσίευση Απρίλιος 26th, 2012, 12:33 pm

Άπό ότι φαίνεται μας πάει καλύτερα να παίζουμε Τετάρτη - Κυριακή συνεχώς. Μιας και μετά από διακοπές εμφανιζόμαστε χειρότεροι.
Σημ. Ρε Ρακοσυλλέκτη ήμαρτον με το copy paste πρέπει να μαθαίνουμε δηλ. και τι λεει η αντιδήμαρχος Λέσβου για την στατικότητα του γηπέδου τους;
<<

dias

Άβαταρ μέλους

Δημοσ.: 167

Εγγραφη: Σεπτέμβριος 28th, 2009, 12:39 am

Δημοσίευση Απρίλιος 26th, 2012, 3:46 pm

δεν επεφτε καλυτερα , μπας και μας εδιναν το ματς στα χαρτια... :) :) :)
Προηγούμενη

Επιστροφή στην ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2011-12

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης